Скачать этот документ в pdf


Зарегистрировано в Национальном реестре правовых актов
Республики Беларусь 6 июля 2011 г. N 1/12696

УКАЗ ПРЭЗIДЭНТА РЭСПУБЛIКI БЕЛАРУСЬ
5 лiпеня 2011 г. N 307
АБ ПЕРАМОЖЦАХ I ЛАЎРЭАТАХ РЭСПУБЛIКАНСКАГА КОНКУРСУ "ЛЕПШЫ ПРАДПРЫМАЛЬНIК 2010 ГОДА"
1. Па вынiках правядзення рэспублiканскага конкурсу "Лепшы прадпрымальнiк 2010 года" за дасягненне высокiх паказчыкаў у фiнансава-гаспадарчай дзейнасцi прызнаць:
1.1. у намiнацыi "Лепшы прадпрымальнiк у галiне вытворчасцi спажывецкiх тавараў":
пераможцам
закрытае акцыянернае таварыства "ВIТЭКС", г. Мiнск (генеральны дырэктар - Цярэшчанка Вiктар Аляксеевiч);
лаўрэатамi
прыватнае вытворчае ўнiтарнае прадпрыемства "Светлагорскi Леснарыхтпрам", Гомельская вобласць, Светлагорскi раён, пас. Мольча, хутар Нiколiн востраў (дырэктар - Быхаўцаў Дзмiтрый Уладзiмiравiч);
сумеснае таварыства з абмежаванай адказнасцю "БЕЛОР-ДЫЗАЙН", г. Мiнск (генеральны дырэктар - Краснякоў Iгар Iванавiч);
1.2. у намiнацыi "Лепшы прадпрымальнiк у галiне вытворчасцi прадуктаў харчавання":
пераможцам
сумеснае таварыства з абмежаванай адказнасцю "АРАМАЦIК", Мiнская вобласць, Дзяржынскi раён, г. Дзяржынск (дырэктар - Бельковiч Сяргей Мiкалаевiч);
лаўрэатамi
вытворчы кааператыў "Моталь", Брэсцкая вобласць, Iванаўскi раён, в. Моталь (старшыня - Шыкалай Мiкалай Сцяпанавiч);
сумеснае закрытае акцыянернае таварыства "Белатмiт", Магiлёўская вобласць, Быхаўскi раён, г. Быхаў (генеральны дырэктар - Цыпорын Барыс Раманавiч);
1.3. у намiнацыi "Лепшы прадпрымальнiк у галiне вытворчасцi тавараў прамысловага прызначэння":
пераможцам
таварыства з абмежаванай адказнасцю "Бiяком Тэхналогiя", г. Гродна (дырэктар - Гецольд Генадзiй Вацлававiч);
лаўрэатамi
таварыства з абмежаванай адказнасцю "МеталЭлектраТрэйд", г. Гомель (дырэктар - Козыр Ларыса Цiтаўна);
таварыства з абмежаванай адказнасцю "Вiадэн Медыя", г. Мiнск (дырэктар - Пракапеня Вiктар Мiхайлавiч);
1.4. у намiнацыi "Лепшы прадпрымальнiк у галiне будаўнiчай дзейнасцi":
пераможцам
таварыства з абмежаванай адказнасцю "МЕМПЭКС", г. Мiнск (дырэктар - Маiсееў Вiктар Аляксандравiч);
лаўрэатамi
ўнiтарнае спецыялiзаванае вытворчае прадпрыемства "Фрэгат" Максiмава А.М. г. Салiгорск, Мiнская вобласць, Салiгорскi раён, г. Салiгорск (дырэктар - Максiмаў Аляксандр Мiкалаевiч);
закрытае акцыянернае таварыства "СПЕЦАРГБУД", Мiнская вобласць, Мiнскi раён, паўночна-ўсходнi бок зямель ДРБУ-735 каля вёскi Новы Двор Навадворскага сельскага савета Мiнскага раёна Мiнскай вобласцi, АКБ (дырэктар - Канановiч Войцех Вячаслававiч);
1.5. у намiнацыi "Лепшы прадпрымальнiк у галiне грамадскага харчавання":
пераможцам
таварыства з абмежаванай адказнасцю "Новы Альянс", г. Мiнск (дырэктар - Чэгрынец Сяргей Уладзiмiравiч);
лаўрэатамi
прыватнае ўнiтарнае прадпрыемства грамадскага харчавання "Грэнi Смiт", г. Мiнск (выконваючы абавязкi дырэктара - Клачкевiч Вольга Iванаўна);
таварыства з дадатковай адказнасцю "Мультыгруп", г. Мiнск (дырэктар - Ранько Таццяна Аляксееўна);
1.6. у намiнацыi "Лепшы прадпрымальнiк у галiне аптовага i рознiчнага гандлю":
пераможцам
таварыства з абмежаванай адказнасцю "Дыямантпрам", г. Мiнск (дырэктар - Клейн Аляксандр Аляксандравiч);
лаўрэатамi
сумеснае закрытае акцыянернае таварыства "ТАЎРЫДА ЭЛЕКТРЫК БП", г. Мiнск (дырэктар - Кiрэеў Сяргей Барысавiч);
прыватнае гандлёвае ўнiтарнае прадпрыемства "Менелай", Вiцебская вобласць, Браслаўскi раён, г. Браслаў (дырэктар - Красная Святлана Фрыдрыхаўна);
1.7. у намiнацыi "Лепшы прадпрымальнiк у галiне медыцынскай дзейнасцi":
пераможцам
сумеснае таварыства з абмежаванай адказнасцю "Лекфарм", Мiнская вобласць, Лагойскi раён, г. Лагойск (дырэктар - Падабед Iрына Вячаславаўна);
лаўрэатамi
iндывiдуальнага прадпрымальнiка Арлову Валянцiну Сяргееўну, г. Магiлёў;
сумеснае закрытае акцыянернае таварыства "Медвакс", г. Мiнск (генеральны дырэктар - Стома Алег Уладзiмiравiч);
1.8. у намiнацыi "Лепшы прадпрымальнiк - арганiзацыя з замежнымi iнвестыцыямi":
пераможцам
замежнае прыватнае ўнiтарнае вытворчае прадпрыемства "Кока-Кола Бэўрыджыз Беларусiя" прыватнай кампанii з абмежаванай адказнасцю "КК Бэўрыджыз Холдзiнгз II Б.В.", Мiнская вобласць, Мiнскi раён, пас. Калядзiчы (генеральны дырэктар - Дзянiсаў Аляксандр Пятровiч);
лаўрэатамi
замежнае прыватнае вытворчае ўнiтарнае прадпрыемства "ВЕЗА-Г", г. Гомель (дырэктар - Скурат Вiктар Дзмiтрыевiч);
сумеснае беларуска-французскае таварыства з абмежаванай адказнасцю "Камконт", г. Гомель (генеральны дырэктар - Праскушкiн Вiктар Сямёнавiч);
1.9. у намiнацыi "Лепшая сялянская (фермерская) гаспадарка":
пераможцам
сялянскую гаспадарку "Версiя", Мiнская вобласць, Клецкi раён, в. Шчэпiчы (кiраўнiк гаспадаркi - Аўдзей Аляксандр Уладзiмiравiч);
лаўрэатамi
сялянскую гаспадарку Шруба Мiхаiла Рыгоравiча, Гомельская вобласць, Жыткавiцкi раён, г. Тураў (кiраўнiк гаспадаркi - Шруб Мiхаiл Рыгоравiч);
сялянскую (фермерскую) гаспадарку "Сула" Стаўбцоўскага раёна, Мiнская вобласць, Стаўбцоўскi раён, в. Ячонка (кiраўнiк гаспадаркi - Радзевiч Уладзiмiр Уладзiмiравiч);
1.10. у намiнацыi "Лепшы прадпрымальнiк у галiне аказання паслуг":
пераможцам
iндывiдуальнага прадпрымальнiка Кучаравенку Сяргея Маратавiча, г. Мiнск;
лаўрэатамi
таварыства з абмежаванай адказнасцю "Прэсс рэклама", г. Гомель (дырэктар - Новiкава Аляўцiна Аляксандраўна);
таварыства з абмежаванай адказнасцю "Iнтэртрансаўта", Мiнская вобласць, Дзяржынскi раён, г. Дзяржынск (дырэктар - Смоляр Андрэй Анатольевiч);
1.11. у намiнацыi "Лепшы прадпрымальнiк у галiне аказання фiзкультурна-аздараўленчых паслуг":
пераможцам
iндывiдуальнага прадпрымальнiка Аляхновiча Дзмiтрыя Эдуардавiча, Брэсцкая вобласць, Камянецкi раён, в. Абяроўшчына;
лаўрэатамi
сумеснае таварыства з абмежаванай адказнасцю "Свет фiтнэсу", г. Мiнск (генеральны дырэктар - Фiневiч Дзмiтрый Васiльевiч);
прыватнае вытворчае ўнiтарнае прадпрыемства "Камiльфо плюс", г. Магiлёў (выконваючы абавязкi дырэктара - Сiдарэнка Таццяна Мiкалаеўна);
1.12. у намiнацыi "Лепшы прадпрымальнiк у галiне турызму":
пераможцам
таварыства з дадатковай адказнасцю "ВIАПОЛЬ", г. Мiнск (дырэктар - Патаева Галiна Рамуальдаўна);
лаўрэатамi
прыватнае турысцкае ўнiтарнае прадпрыемства "Альта-тур", г. Магiлёў (дырэктар - Кавалёва Людмiла Леанiдаўна);
таварыства з дадатковай адказнасцю "Амега-тур", г. Магiлёў (дырэктар - Клiмянкоў Леанiд Яўгеньевiч);
1.13. у намiнацыi "Лепшы суб'ект iнфраструктуры падтрымкi i развiцця прадпрымальнiцтва":
пераможцам
камунальнае iнфармацыйна-кансультацыйнае ўнiтарнае прадпрыемства "Наваполацкi цэнтр прадпрымальнiцтва i нерухомасцi", Вiцебская вобласць, г. Наваполацк (дырэктар - Жарнасек Вiталiй Мiкалаевiч);
лаўрэатамi
закрытае акцыянернае таварыства "Бабруйскi рэгiянальны iнавацыйны цэнтр развiцця бiзнесу", Магiлёўская вобласць, г. Бабруйск (дырэктар - Пракопчык Андрэй Анатольевiч);
iнфармацыйна-кансультацыйнае таварыства з дадатковай адказнасцю "БЕЛIНМЭНЭДЖМЕНТ", г. Мiнск (дырэктар - Сеўрукевiч Наталля Iгараўна);
1.14. у намiнацыi "Лепшы прадпрымальнiк-экспарцёр":
пераможцам
прыватнае транспартна-экспедыцыйнае ўнiтарнае прадпрыемства "Iнтэртрансэкспедыцыя", Мiнская вобласць, Дзяржынскi раён, г. Дзяржынск (дырэктар - Смоляр Андрэй Анатольевiч);
лаўрэатамi
беларуска-германскае сумеснае таварыства з абмежаванай адказнасцю "ДЖАКЕЙ ПЛАСТЫК МАГIЛЁЎ", г. Магiлёў (генеральны дырэктар - Купрыянчык Святаслаў Уладзiмiравiч);
сумеснае таварыства з абмежаванай адказнасцю "ЛЛК-НАФТАН", Вiцебская вобласць, г. Наваполацк (генеральны дырэктар - Катульскi Пётр Васiльевiч);
1.15. у намiнацыi "Лепшы прадпрымальнiк - арганiзатар новых рабочых месцаў":
пераможцам
сумеснае таварыства з абмежаванай адказнасцю "Контэ Спа", г. Гродна (дырэктар - Машков Андрэй Юр'евiч);
лаўрэатамi
таварыства з абмежаванай адказнасцю "Газасiлiкат", Магiлёўская вобласць, Магiлёўскi раён, в. Зацiшша (генеральны дырэктар - Рачыцкi Iгар Анатольевiч);
сумеснае таварыства з абмежаванай адказнасцю "ПП Палессе", Брэсцкая вобласць, Кобрынскi раён, г. Кобрын (дырэктар - Гольцман Андрэй Мiхайлавiч);
1.16. у намiнацыi "Лепшы банк па аказанню паслуг прадпрымальнiкам":
лаўрэатамi
закрытае акцыянернае таварыства Банк ВТБ (Беларусь), г. Мiнск (старшыня праўлення - Iваноў Уладзiмiр Уладзiмiравiч);
"Прiорбанк" адкрытае акцыянернае таварыства, г. Мiнск (старшыня праўлення - Касцючэнка Сяргей Аляксандравiч).
2. Узнагародзiць дыпломам "Ганаровы прадпрымальнiк" Аляхновiча Дзмiтрыя Эдуардавiча, якi на працягу трох гадоў з'яўляўся пераможцам рэспублiканскiх конкурсаў "Лепшы прадпрымальнiк 2008 года", "Лепшы прадпрымальнiк 2009 года", "Лепшы прадпрымальнiк 2010 года".
3. Дадзены Указ уступае ў сiлу з дня яго падпiсання.
Прэзiдэнт Рэспублiкi Беларусь А.Лукашэнка



База данных актуализирована по состоянию на 14.02.2020

Исправлена ошибка, из-за которой не отображались изображения.

Политика конфиденциальности